• Prof. Dr. Stumpf István

    A kuratórium elnöke

    A Magyar Érdemrend középkeresztje csillaggal és Deák Ferenc-díjjal kitüntetett alkotmányjogász, politológus, szociológus, egyetemi tanár, a politikatudományok kandidátusa, jelenleg a Miniszterelnök Stratégiai Tanácsadó Testületének tagja. 1998-2002 között a miniszterelnök helyetteseként a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszteri posztot töltötte be. 2010-ben az Országgyűlés alkotmánybíróvá választotta, a mandátuma 2019-ig tartott. 2021 és 2022 között az egyetemi modellváltás koordinálásáért felelős kormánybiztosként szolgált. 1982-ben megalapította majd 1988-ig igazgatta a ma Bibó István Szakkollégium nevet viselő Társadalomtudományi Szakkollégiumot. 1991-ben megalapította a Századvég Politikai Iskolát, melynek vezetője volt két évtizeden keresztül (1991-1998, 2002-2010). 1987-től az MTA Politikai Tudományok Intézetének tudományos főmunkatársa. Egyetemi tanárként jelenleg a Széchenyi István Egyetem, Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar, Alkotmányjogi és Politikatudományi Tanszékén, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának Doktori Iskolájában oktat. Emeritus kutatóprofesszorként részt vesz a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének munkájában. Szerzőként és szerkesztőként több tanulmányt és önálló kötetet jegyez a politikai szocializáció, a pártok, a választási rendszerek, az alkotmányos rendszer és a kormányzati politikák, a hatalommegosztás, a jogállamiság, valamint az alkotmányos identitás területéről.

  • Vizi E. Szilveszter

    A kuratórium tagja

    Vizi E. Szilveszter az Alapítvány kuratóriumának elnöke. Széchenyi nagydíjas farmakológus, orvos, egyetemi tanár, Professor emeritus, az MTA rendes tagja. A gyógyszerterápia és ideg-tudományok nemzetközileg elismert kutatója. Tanított többek között a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen, illetve a New York-i Albert Einstein Egyetemen. Számos külföldi egyetem díszdoktora, és több külföldi akadémia illetve tudományos társaság tagja. Vizi Professzor 1996-2002 között a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke, majd 2008-ig elnöke. Jelenleg a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat tiszteletbeli elnöke, a Magyar Corvin-lánc Testület elnöke, valamint a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány Kuratóriumának tagja, 2020-tól a Magyar Atlanti Tanács tiszteletbeli elnöke. Több mint 450 tudományos cikk szerzője, vagy társszerzője, és több könyv szerzője. Vizi professzor ismert jelentős tudományos ismeretterjesztő tevékenységéről.

  • Dr. Kovács Árpád

    A kuratórium tagja

    Kovács Árpád egyetemi tanár, mérnök-közgazdász. Pályáját 1971-ben tervező mérnökként kezdte, majd a közlekedési tárca vállalatainak minisztériumi felügyeletéhez kapcsolódott munkája, majd a kormányzati ellenőrzés építési, közlekedési- és postaügyi szakterületén dolgozott. 1989-ben az USA ellenőrzési hivatalánál, majd 1994-ben az EU Bizottságánál továbbképzésén vett részt. 1990-től az újjáalakult Állami Számvevőszék egyik - állami vagyon kezelését ellenőrző - igazgatósága vezetője. 1996-ban a magyar privatizációs folyamatokat, az állami vagyonkezelést menedzselő szervezet elnökévé kérték fel, majd egy év múlva az Országgyűlés az Állami Számvevőszék elnökévé választotta. Tizenkét éves hivatali ideje alatt a legfelső szintű pénzügyi ellenőrzés intézményeinek, az INTOSAI-nak különböző vezető posztjain dolgozott, három évig a világszervezet elnöki posztját is betöltve. Hivatali ideje lejártával rövid ideig ismét az állami, közösségi vagyonkezelés irányító, ellenőrző testületeihez kapcsolódott munkája. 2012-től 2018-ig, illetve a Köztársasági Elnök megújító kinevezése után 2024-ig a Költségvetési Tanács munkáját vezette. Munkáját a Magyar Érdemrend Parancsnoki Keresztje a Csillaggal kitüntetéssel ismerték el. 2024-től a Miniszterelnök Stratégiai Tanácsadó testületének tagja, az ÁSZ elnökének főtanácsadója. 2008 - 2017 között a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke, ezt követően örökös tiszteletbeli elnöke. Több szakmai szervezet, alapítvány elnöke, felügyelő bizottsági elnöke."

  • Győri Enikő

    A kuratórium tagja

    A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Szakán diplomázott, a nemzetközi kapcsolatok doktora. 1999 és 2003 között Magyarország római, 2014 és 2019 között madridi nagykövete. 2009-ben európai parlamenti képviselőnek választották. 2010-2014 között a Külügyminisztérium EU-ügyekért felelős államtitkára, az első magyar EU-elnökség (2011) sikerre vivője. 2019 óta újra európai parlamenti képviselő, 2024-ben újraválasztották.. Az Európai Parlamentben a Fidesz szakmai munkájának koordinátora, továbbá elsősorban gazdasági és kereskedelmi témákat visz. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem óraadója és kutatója. A Magyar Polgári Együttműködés Egyesület elnöke. A Magyar Külügyi Intézet felügyelőbizottságának, valamint a Magyarország Barátai Alapítvány kuratóriumának tagja. Házas, két gyermek édesanyja.

  • Kocsis Károly

    A kuratórium tagja

    Kocsis Károly geográfus, kutatóprofesszor, egyetemi tanár, az MTA rendes tagja. Tudományos (etnikai földrajzi, kartográfiai) kutatásának és tudománypolitikai tevékenységének középpontjában a Kárpát-medencei magyarság és a magyar diaszpóra áll. A CSFK Földrajztudományi Intézetének (korábban MTA Földrajztudományi Kutatóintézetének) igazgatója (2010 óta), a Miskolci Egyetem MFK Földrajz-Geoinformatika Intézetének professzora (2002 óta), igazgatója (2007 óta). Az MTA nemzetpolitikai apparátusa, a Magyar Tudományosság Külföldön Elnöki Bizottság elnöke (2011 óta). Magyarország Nemzeti Atlasza főszerkesztője, a szerkesztőbizottság elnöke. Magyar Érdemrend Tisztikeresztjének birtokosa (2014) Széchenyi díjas (2023). Számos hazai és külföldi tudományos társaság tiszteleti tagja.

  • Fodor István

    A kuratórium tagja

    Széchenyi-díjas, Puskás Tivadar- és Gábor Dénes-díjas villamosmérnök, 1991-ben az Ericsson magyarországi cégének alapítója, 2002-ig vezérigazgatója, majd 2008-ig elnöke. 1998 és 2000 között az IEEE mérnöki világszervezet magyarországi szekciójának elnöke. A Magyar-Európai Üzleti Tanács (HEBC) egyik alapítója, majd elnöke, 2004- 2007 között az EU Kutatási Tanácsadó Testületének tagja. Tagja volt a Sólyom László, köztársasági elnök által felkért négytagú Bölcsek Tanácsának. Az ELTE, majd a SOTE gazdasági tanácsának tagja, elnöke. 2010- től 2012 októberéig a Budapesti Városüzemeltetési Központ igazgatóságának elnöke. 2018-2022 között miniszteri tanácsos. A Széll Kálmán Alapítvány társalapítója, 2005-2011 között kuratóriumi elnöke. Az 1998-as év menedzsere, Óbuda és Mátészalka díszpolgára, a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetettje. A Magyarország Barátai Alapítvány Kuratóriumának tagja.

  • Martonyi János

    A kuratórium tagja

    Egyetemi tanár, politikus, ügyvéd, nemzetközi választott bíró, számos könyv, tanulmány és cikk szerzője: a nemzetközi kereskedelmi jog, a versenypolitika és versenyjog, az európai integráció és integrációs jog, a közép-európai együttműködés, a globális szabályozások és a nemzetközi kapcsolatok területén. Az állam- és jogtudományok doktora (1967). 1987-től oktat az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán, 1996-ban a Közép-Európa Egyetemen. 1990-től 1991-ig közigazgatási államtitkár a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériumában, 1991 decemberétől 1994 júniusáig közigazgatási államtitkár a Külügyminisztériumban. 1994-től 1998-ig vendégprofesszor a Brugge-i és Natolin-i College of Europe-on. 2000-től 2009-ig a Szegedi Tudományegyetemen a Nemzetközi Magánjog és Nemzetközi Gazdasági Jog tanszékvezető egyetemi tanára. 1998-2002, valamint 2010-2014 között Magyarország külügyminisztere. Jelenleg a Szegedi Tudományegyetem professor emeritusa.